Ślub w bieli z motywem poziomki!

Kolejna realizacja za nami. Tym razem to dekoracja ślubna w Pałacu Jugowice. Panna Młoda upodobała sobie poziomkę jako motyw przewodni oprawy graficznej. Winietki, zaproszenia, menu było więc w takim klimacie. Nam nie pozostało nic innego jak podtrzymać ten motyw w dekoracjach. Połączyliśmy więc ukochaną hortensję Panny Młodej, z równie lubianą gipsówką oraz krzaczkami poziomek, które akcentowały wejścia na salę oraz królowały na stolikach tarasowych. Hortensjowo – gipsówkowe kompozycje w bardzo nowoczesnej, geometrycznej, szklanej oprawie zagościły na stolikach weselnych, a poziomka nadal się przewijała, ale już tylko w menu. Wyszło bardzo spójnie, nieprzesadnie, a co najważniejsze elegancko. O to właśnie chodziło:)

Majowa biel:)

Weekend znów bardzo pracowity. Tym razem śluby i komunie. Maj to wyjątkowy miesiąc, kiedy w dekoracjach najczęściej królują białe kwiaty. Lekkie, zwiewne, w symbolice chrześcijańskiej związane z nadzieją i czystością. Dlatego są najczęściej wybierane jako ozdoba komunijna, a także ślubna. Dziś kilka naszych nowych aranżacji w tym właśnie kolorze.

Ślub w fiolecie!

Sezon ślubny rozpoczęty:) Ślub w odcieniach fioletu i różu z odrobiną akcentów żółtego. Realizacja była przygotowana na ślub cywilny we Wrocławiu. Bukiet z formie półkuli o regularnym kształcie, wykonany z wielu gatunków kwiatów. Między innymi nasz ukochany jaskier, eustoma i frezja. Bukiety dla rodziców na podziękowania w klimacie dekoracji państwa młodych.

Warsztaty Ikebany we Wrocławiu

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w warsztatach japońskiej Ikebany organizowanej przez wrocławską Fundację Przyjaźni Polsko – Japońskiej NAMI. Z ogromnym entuzjazmem podjęliśmy współpracę, zarówno jako uczestnicy warsztatów, a także jako „tłumacz” polskiej florystyki. Większość uczestników nie miała wcześniej styczności z pracą z kwiatami, dlatego często tłumaczymy jak to wygląda w europejskiej sztuce układania kwiatów. A uwierzcie mi Ikebana, a florystyka europejska to dwa inne światy. Japońska florystyka jest wyjątkową sztuką układania kwiatów. Znacznie różni się od europejskiego myślenia o kwiatach. Jest traktowana jak „poważna” dziedzina sztuki. Każda kompozycja ma swoją nazwę i konkretne zastosowanie. Kwiaty i rośliny są najważniejsze. Nie ma innych dodatków, klejenia, zszywania kwiatów, czy używania „sztuczności” maskujących np. ich nieświeżość. Używane są kwiaty i rośliny sezonowe i zawsze świeże. Liście, gałązki są równie ważne jak kwiaty, a nie tylko dodatkowy „wypełniacz” czy „maskownica” do plastikowego naczynia. Wszystko jest przemyślane i układane z ogromną precyzją i szacunkiem do kwiatów i roślin.

Mam nadzieję, że z biegiem lat Ikebana będzie bardziej znana na naszym terenie i znajdzie większe grono zwolenników zarówno wśród florystów jak i odbiorców – czyli naszych klientów.

Więcej informacji znajdziecie na

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.633682290059800.1073741937.454556794639018&type=1